Halı Altı Isıtma

Halı Altı Isıtma Sistemleri ile soğuk kış günlerinde camilerimize sıcaklık katıyoruz!1940 yılından bu yana edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimi ile Aksoylu Cami Halıları markası altında tasarladığımız, ürettiğimiz ve uyguladığımız kaliteli halılarımızın yanı sıra Türk kültürünün simgesi olan camilerimize özel olarak uyguladığımız halı altı ısıtma sistemlerimizi de sunuyoruz.

Özellikle soğuk kış günlerinde cami kapılarının yalıtımlı olmaması sebebi ile camilerimiz soğuk olmaktadır. Camilerin zemin döşemesinde kullanılan halıflex veya diğer halılar tek başına ısı yalıtımını sağlamaz. Sıcaklığı belli bir seviyeye çıkarmak ve cemaatin rahat bir şekilde ibadetini yapması için camilerimizin alttan ısıtma sistemleri ile ısıtılması şarttır. Karbon filmli halı altı ısıtıcılarımız, camilerimizin her bir bölümünün eşit bir şekilde ısınmasına yardımcı olurken soğuk kış günlerinde cemaatin üşümesini de engelleyecektir.Son teknolojiler birinci sınıf karbon film ısıtıcılarımız diğer bir adıyla elektrikli yerden ısıtma karbon filmlerimiz sayesinde camilerimizde ortaya çıkacak ısınma maliyetleri en aza indirilmiş olur. Kolay kurulumu, ekonomik ve konforlu olması sebebiyle ibadethanelerimizde sıkça tercih edilen halı altı ısıtma sistemlerimiz, sıcaklığı belli bir seviyeye getirerek cemaatin ibadet etmesi için uygun bir ortam sağlar.
Camilerimizde soğuk kış günlerinin vazgeçilmez bir parçası olan halı altı ısıtma sistemlerimiz, homojen ısı dağılımı ve yavaş hava dolaşımı sayesinde infiltrasyon ısı kayıplarını azalmaktadır. Toz barındırmayan ve nem seviyelerinin düşük olmasına yardımcı olan halı altı ısıtma sistemlerimiz ile camilerimizde sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz.

Cami halılarının altına döşediğimiz karbon filmler sayesinde camilerimizin her bir bölümü eşit bir şekilde ısınmakta ve enerji tüketimi minimum seviyede kalmaktadır. Böylece geleneksel ısınma yöntemlerine göre sıcaklık belirli bir nokta ile sınırlı kalmamaktadır. Ayrıca Halı Altı Isıtma sistemlerimiz hem az masraflıdır, hem de uzun ömürlü bir ısınma yöntemidir. Diğer ısınma yöntemlerine göre daha kullanışlı, konforlu, ekonomik ve dayanıklı olan kaliteli halı ısıtma sistemlerimiz ile sizde ısınmanın tadını çıkarabilirsiniz.


Karbon Film Halı Altı Isıtma Ne İşe Yarar?

Karbon film halı altı ısıtma sistemlerimiz ve bilgisayarlı ısıtma panomuz, Türk kültünün bir parçası olan camilerimizi rahatlıkla ısıtmaktadır. Halı altı ısı yalıtımı sağlamak için halı altı ısıtma sistemlerimizde kullanılan karbon filmlerin uçlarında yer alan bakır şeritlerin arasına fiber karbon tanecikleri entegre edilir. Katmanlardan oluşan karbon filmlerin ortasına ise nano teknoloji ısıtma partikülleri yerleştirilerek sıcaklığın daha dengeli dağıtılması sağlanmış olunur. Bu şekilde camilerimizde ortaya çıkan ısınma problemi ortadan kalkacaktır.

Karbon Film Halı Altı Isıtma Sistemlerinin Faydaları

Ekonomik, ucuz ve sağlıklı karbon film halı altı ısıtma sistemlerimiz, geleneksel ısınma sistemlerine göre çok daha ekonomiktir. Soba, elektrikli ısıtıcı veya doğalgaz gibi ısınma yöntemleri ile camilerimizi ısıtmak hem çok masraflı hem de zaman alan yöntemlerdir. Zaman ve maliyetten tasarruf sağlamak için en uygun, kesin ve sağlıklı yöntem karbon filmli halı altı ısıtma sistemleridir.Profesyonel ekibimiz halı altı ısıtma sistemlerimizi kolay ve hızlı bir şekilde kurmaktadır. Ekonomik, uzun ömürlü ve sessiz olması, toz veya kir barındırmaması, ortamın hava kalitesini yükseltmesi, vücudu ayaktan hızlı bir şekilde ısıtması, camilerimizde yerden ısıtma sistemlerinin tercih edilmesinde birinci etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Modern bir ısınma yöntemi olan karbon film halı altı ısıtma sistemlerinde radyatör olmadığı için camilerde yer kaybı yaşanmamaktadır. Kolay montaj ve kullanımı sebebiyle sıkça tercih edilen karbon film halı altı ısıtma sistemleri, bilgisayarlı panoları sayesinde zamandan tasarruf sağlarken termostat özelliği ile de ortam ısısını istenilen derecede tutmaktadır. Homojen ısı dağılımı sağladığından ısı kaybını en aza indiren ve ısı yalıtımı sağlayan halı altı ısıtma sistemleri ince bir yapıya sahip olduğu için zeminler dışında tavan ve duvarda da kullanılabilir. Karbon film halı altı ısıtma sistemlerinde "Far Infrared (görünmeyen ısı dalgası)" özelliği vardır. Far Infrared özelliği, vücuda canlılık verir, ayak mantarı ve kokusunun oluşmasını engeller ve romatizmal şikayetleri azaltır. Karbon-Metal karışımlı ileri teknoloji ürünü olan halı altı ısıtma sistemlerinin dünya çapında yanmazlık garantisinin yanında CE ve ETL sertifikaları vardır.

Karbon Film Halı Altı Isıtma Sistemleri Nasıl Döşenir?

Karbon film halı altı ısıtma sistemlerinin kurulumuna başlamadan önce profesyonel ekibimiz zemine ve halıya zarar gelmemesi ve hijyen olması için korunaklı bir bölgeye naylon brandalar sererek halıları bu bölgeye kaldırırlar. Sonrasında beton veya beton üzeri tahta olan cami zemininin üzerine keçe döşemek suretiyle yalıtım yapılmaktadır. Yalıtım ile cami halısı arasına ise kaliteli karbon ısıtıcı filmler dizilerek sabitlenir ve sistem kurulmuş olunur.
Ekimizin yaptığı yalıtım halıya yumuşaklık hissi verirken betonun soğuğunu ve rutubetini tamamen kesmektedir. İyi bir yalıtım için halı altına serilecek keçe mutlaka kaliteli, kalın ve sert olmalıdır.

Döşenen halı altı ısıtma sisteminin ısı kontrolü için camilere panolu özel ısı kontrol üniteleri kurulmaktadır. Teknik bir bilgi gerektirmeden kolay bir şekilde kullanılan ısı kontrol ünitelerimiz ile istenildiği zaman ısıtma ve soğutma yapmak mümkün hale gelecektir.Cami halılarının altına döşenen karbon ısıtıcı filmler cemaatin oturacağı tarafa yerleştirilir. Secde yapılan yere ısıtıcı koymak şart değildir. Isıtıcı, yaklaşık 3-5 dakika içinde halı sıcaklığını 10-12 °C' den, 20-25 °C' ye yükseltir. Saflar farklı sıcaklıklarda olacak şekilde ayarlanabilir ve bazı saflar kapalı tutulabilir. Cemaatin gelmesinden 10 dakika önceden açılması yeterli olacaktır. Çok soğuk günlerde rutubeti önlemek için namaz vakitleri aralarında kısık ayarda tutulması (15 °C gibi) tavsiye edilmektedir.

Bunlara ek olarak, dört mevsim haftada bir gün olmak üzere, örneğin Cuma namazı öncesi veya sonrası tüm saflar açılarak en yüksek sıcaklığa gelene kadar 20-30 dakika çalıştırılırsa, karbon ısıtıcı halıların hijyenine katkıda bulunur ve kokuları giderir.

Halı Altı Isıtma Sistem Panosunun Teknik Özellikleri• Kolay kullanımlı 5 inç dokunmatik ekranlıdır.
• Özel şifre oluşturabilme özelliği ile halı altı ısıtma sisteminiz kontrol altında kalır.
• Halı Altı sistem panosunun ana ekranında il, tarih, saat, cihaz ve internet bağlantısı, anlık kullanılan güç(Amper), derece, namaz vakitleri ayrı ayrı görüntülenebilmektedir. Yeşil olarak görüntülenenler çalışan aktif saflar, kırmızı olarak görüntülenenler de sistem arızalarıdır.
• Cami halı altı ısıtma sistemi, her ezan vaktine ve belirli günlere göre ayarlanabilir.
• Tamamen sessiz çalışır.
• Uzaktan kumandalı sistem ile tüm fonksiyonları ve istenirse her saf ayrı ayrı kontrol edilebilmektedir.
• Otomatik ısı sabitleme sistemi ile istenilen sıcaklıkta çalıştırılabilir.
• Haftalık namaz vakitlerine göre programlama özelliği vardır(Örneğin; Sabah namazlarında veya belirli günlerde devre dışı bırakma özelliği mevcuttur. Bu özelliğe en çok sanayi camilerinde ihtiyaç duyulur).
• Karbon film halı altı sistem panosunda wifi özelliği vardır. Bu şekilde internete bağladığınız cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir arıza durumunda veya herhangi bir ayara ihtiyaç olduğu durumda uzaktan erişim sağlayarak sistemde düzeltme yapılabilmektedir.
• Halı Altı Isıtma sisteminde yer alan mod ayarı sayesinde tüm bölgeye ya da lokal (ayrı bölümler halinde) ısıtma 1 dakikadan 180 dakikaya kadar istenilen sürelerde uygulanabilir. Ayrıca sensörler ile halı sıcaklığı otomatik olarak ayarlanabilir.
• Sistemde Türkçe - İngilizce dil seçeneği mevcuttur. Bunun yanı sıra diğer ülkelerde saat farkı, boylam ve enlemler girilmek koşulu ile kullanılabilmektedir.
• Vakitlere göre zaman ayarı her il için il plaka kodu bilgisi ile ayrı ayrı ayarlanabilir.
• Akşam namazı ve sabah namazı arasında "Cami Işıklandırma" ve "Minare Şerefe Işıklandırması" belirtilen zamana göre çalışabilme özelliği mevcuttur. Şerefe çıkışına kontaktör takılması uygundur.
• Panodan sistem bilgilerine ulaşmak mümkündür. Elektrik tüketimi, sensör arızaları(yangın, duman) vb. bilgilere erişebilirsiniz. Ayrıca sistem elektrik tüketimine göre ayarlama yapmaya imkan tanıdığı için %50 oranında enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.
• Duman dedektörü, sesli ikaz ve ampermetre gösterge mevcuttur. Dilerseniz panonuza ek olarak yangın sensörü ve klima modülü alabilirsiniz.
• Panomuzda kışlık ve yazlık özellikler mevcuttur. Klimalar yazın ezan vakitlerine göre otomatik çalışması ayarlanabilmektedir. Kışlık özelliği ise ortam ısısı ezan vakitlerine göre ayarlanabilmektedir.
• Cihazımız işçilik ve montaj garantilidir.
Call Now Button
WhatsApp whatsapp